Zagrożenia po przecięciu przegrody macicy

Witam wkrotce jade na operacje przeciecie przegrody macicy poniewaz od 3 lat bezskutecznie staramy sie o dziecko i po 2 histerolaparoskopi wyszlo ze musze miec przecieta. Prosze o odpowiedz czy wiaze sie to z jakims zagrozeniem? i drugie pytanie czy tydzien po zakonczeniu krwawienia nie jest za pozno na ta operacje poniewaz przesunela mi sie miesiaczka? Bardzo prosze o odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Termin na operację jest odpowiedni. Największym zagrożeniem podczas zabiegu jest przebicie ściany macicy lub zbytnie nacięcie mięśnia macicy mogące prowadzić do osłabienia ściany macicy i powikłań w ciąży.