Zagrożenie chorobami zakaźnymi

Nosicielstwo, a cierpienie na chorobę. Witam, chciałbym się zapytać o rozgraniczenie tych dwóch pojęć. Mam z dziewczyną po 18 lat. Żadnych poprzednich partnerów seksualnych, nigdy nie dawaliśmy sobie w żyłę i generalnie prowadzimy zdrowy tryb życia. Mimo tego jest jakieś zagrożenie, że ja albo ona nosimy w sobie jakiegoś ciężkiego wirusa (odpukać) to jej nic nie jest, ale zarażony może od razu zachorować? Czy jest to raczej niemożliwe i mogę z nią bez zabezpieczeń uprawiać seks oralny?

Dzień dobry.

Z opisu wynika, że nie ma Pan powodu do niepokoju.
Dla pełnej jasności w temacie możecie oboje poddać się badaniom lekarskim, które mogłyby ostatecznie wykluczyć prawdopodobieństwo chorób i nosicielstw.

Pozdrawiam.