Zagrożenie ozonem półrocznego niemowlęcia

Witam,moje pytanie dotyczy zagrożenia ozonem wobec półrocznego niemowlęcia.Mianowicie od dwóch miesięcy zakupiliśmy i używamy oczyszczacz powietrza z jonizatorem i nawilżaczem z uwagi na kominek w domu. Mimo zapewnień producenta o minimalnej emisji ozonu, przestraszyłam się zagrożeń jakie to za sobą niesie wobec niemowlęcia.Czy urządzenia tego typu mogą zagrażać czy mogłam narazić swoje dziecko na jakieś zagrożenie.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, producenci podają, że emisja jest minimalna i nieznacząca oraz nie wykazano ujemnego wpływu na rozwój dziecka takich urządzeń więc nie powinno być żadnych objawów ubocznych. Pozdrawiam.