Zagrożenie przy dużej ilości zdjęć RTG

Witam.We wrzesniu miałem robiony TK.kregosłupa ledz. w listopadzie rentgen czynnosciowy tego samego odcinka a teraz musze miec zrobiony rentgen tego odcinka czy nic mi nie grozi.Czekam na odpowidż Dziekuje Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Dawki promieniowania rentgenowskiego stosowane w diagnostyce radiologicznej są dawkami bezpiecznymi. Oczywiście nie wolno przesadzać z ilością ich wykonywania ponieważ promenowanie to nie jest obojętne dla organizmu żywego z nadmiernych dawkach. Ilość badań wykonanych u Pana nie jest zbyt dużo więc może być Pan spokojny. Proszę też zaufać lekarzowi kierującemu na badanie ponieważ nie zleciłby tych badań, gdyby nie miał ku temu wskazań klinicznych. Jeśli ma Pan dalej wątpliwości proszę udać się do lekarza prowadzącego w celu konsultacji w tej sprawie.

Pozdrawiam.