Zahamowanie atopowego zapalenia skóry

witam, czy w jest sposób na zahamowanie AZS?od 2 lat cierpię na tę przypadłość a mam 28. Używam wielu kremów zalecanych na azs, zmienilam kosmetyki, biore zyx, protopic i czasami sterydy w maści. Pomaga słabo, i co mesiąc pojawia mi się nowa plama w nowym miejscu na skórze. Ktoś ostatnio mi mówił że może krioterapia? Nie mam już siły. Zdaje się że juz wszystkie leki przetestowalam, totalnie zmienilam tryb życia. I nic.. Proszę o pomoc.

Witam! Nie ma sposobu na to, by "zahamować" AZS. Jest to choroba przewlekła, dla której charakterystyczna jest tendencja skóry do przesuszeń i wyprysków. Z tego co pani opisuje, nie jest Pani do końca dobrze prowadzona. pacjent powinien być tak ustawiony na lekach, aby zmiany pojawiały się bardzo rzadko lub wcale. Potrzebna jest stała współpraca z dermatologiem, który ustali dla Pani odpowiedni schemat leczenia. Pozdrawiam!