Zahamowanie rozwoju mowy u 6-miesięcznego dziecka

Witam. Mam 6 miesiecznego synka. Jeszcze tydzien temu synek ladnie gaworzyl mamamam, bababab. Teraz od tygodnia tylko piszczy, krzyczy i wydaje dzwieki typu agu, agi i grucha. Zdaje mi sie tez ze gorzej slyszy. Jak jest czyms zajety mozna go wolac, stukac a on uparcie robi swoje. Wczesniej reagowal na kazdy dzwiek. Bylismy u adiologa. Otoemisja wyszla prawidlowo. Uszka ma czyste, bez stanow zapalnych. Mimo to drapie sie po nich. Maly jest pogodny i bardzo ruchliwy. Chyba idzie mu kolejny ząbek

Witam. Jeśli jesteście Państwo zaniepokojenie przystopowaniem rozwoju mowy Synka, to proszę udać się na konsultację do logopedy specjalisty wczesnej interwencji.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta
http://www.logo-ped.gda.pl

Witam serdecznie,

Rozwój dziecka w tym wieku przebiega bardzo dynamicznie. Może Syn wchodzi w kolejny skok rozwojowy, który szykuje go do zdobycia nowych umiejętności. Słusznie Pani zauważyła, że sytuacja może mieć także związek z ząbkowaniem.
Proszę nadal obserwować Synka i jeśli nie będzie poprawy proszę skonsultować się z logopedą zajmującym się wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka.

Z poważaniem
Joanna Gałczyńska-Adamiak

www.centrum-logopedyczne.pl