Zainteresowanie kobietami a homoseksualizm

mam 18 lat. Mam faceta i kocham się z Nim. od roku mam myśli czy mogę być homoseksualna, ogólnie .. przeraża mnie to. Nie wyobrażam sobie tego, nie chcę. Pojawiły się takie myśli jak byłam na wakacjach, bez chłopaka, który ciągle wywierał presje, że niby go zdradzam.. Były tylko myśli, lecz od tygodnia jak widzę twarz kobiety, mam nierówny oddech i pulsowanie na dole.. baaardzo tego nie chcę!! Czy to homoseksualizm? Czy za dużo o tym myśle i to jest powód? Jak uniknąć tych myśli?

Podobne trudności mogą wynikać z nadmiernego lęku i skupienia wokół tego tematu. Mogą jednak być także innym sygnałem. Dlatego zachęcam do konsultacji psychologicznej, przyjrzenia się swojej tożsamości i pracy nad akceptacją siebie.

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

W etapie dorastania zdarzają się różne doświadczenia dotyczące własnej orientacji seksualnej i seksualności w ogóle. Myślę, że Twoja reakcja na twarz jest raczej wynikiem silnej niechęci do myśli o własnej homoseksualności.

Pozdrawiam