Zainteresowanie medycyną u 12-latka

dzień dobry mój syn ma 12 lat i interesuje się medycyną zna większość pojęć zawsze nosi rękawiczki na wypadek udzielanie 1 pomocy i nawet wydrukował sobie na rzep do polara naszywkę ratownik Czy to normalne?

Witam,
Normalność to pojęcie względne. Każde dziecko jest niepowtarzalną jednostką. Są dzieci, które już w przedszkolu mają wybrany zawód i są przekonane, że będą nauczycielkami, lekarzami czy weterynarzami. Są również dzieci, które do 20 roku życia nie mają pojęcia kim będą. Na pierwszy rzut oka zachowanie pańskiego syna nie budzi niepokoju. Proszę zwrócić uwagę od kiedy syn ma tak silne zainteresowania medycyną, czy poprzedziło to jakieś ważne wydarzenie w jego życiu, np strata bliskiej osoby, zwierzątka?, kogo chce tak bardzo (u)ratować?. Być może za tym silnym zainteresowaniem medycyną stoi jakaś jego konkretna potrzeba. Jeśli zachowanie syna budzi pański niepokój może warto rozważyć wizytę u psychologa dziecięcego, który sposób pracy dostosowuje do wieku dziecka.
Pozdrawiam,
A.C