Zajadanie słodyczami stresu

WITAM OD JAKIEGOŚ CZASU ZACZĘŁAM ZAJADAĆ STRES I TO SŁODYCZAMI.NIE POTRAFIĘ TEGO ZAHAMOWAĆ... CO ROBIĆ W TAKICH SYTUACJACH? NA SCZĘSCIE WAGA STOI W MIEJSCU, BO KAŻDE GRZESKI STARAM SIĘ NA BIEŻĄCA SPALAĆ (ROWER, SPACER)

Łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Czy myślała Pani w jaki sposób ograniczyć swój stres? Sugeruję od tego zacząć. Niech Pani zadba o czas i miejsce dla siebie i swojego relaksu. Może Pani poczytać o technikach relaksacyjnych i stosować je, a może Pani poświęcić dziennie kilka chwil na taki relaks jaki Pani najbardziej odpowiada (jedno z drugiem można też łączyć). Dobrze też działa uzyskiwanie pomocy ze strony innych, spacery wspólnie z przyjaciółmi i rozmowy. Nawet w napiętym grafiku można znaleźć trochę czasu na przyjemności. Doraźne techniki relaksacyjne stosowane zamiast Grześka także są skuteczne.

http://www.gabinetzmian.pl

Zamiast zajadać emocje, warto się im przyjrzeć i spróbować zrozumieć. Byc może potrzebuje Pani zmian w życiu? A dotychczasowy jego tryb Pani nie służy?
Zachęcam także do kontaktu z psychologiem, psychoterapeutą, który pomoże Pani zrozumieć i poradzić sobie z przyczynami stresu i zajadania emocji.

Witam serdecznie!

Częstokrotnie zdarza się, że odwołujemy się do najszybszego i znanego sobie sposobu na poradzenie sobie z aktualnie występującym napięciem. Jeśli chce Pani zaprzestać działać w opisany sposób, poprzez sięganie po coś słodkiego, warto zastanowić się nad alternatywnymi metodami poradzenia sobie ze stresem. Wśród nich można wymienić między innymi sport lub też techniki relaksacyjne. Polecam zastanowić się nad czynnościami, które przynoszą Pani odprężenie.

Kolejnym działaniem, którą może Pani przedsięwziąć jest przeanalizowanie źródła stresu oraz możliwości na jego ograniczenie lub zmniejszenie wpływu.

Dodatkowo pragnę zwrócić uwagę, iż aktywność fizyczna (rower, spacer), może także wpływać na zwiększenie się chęci do spożywania węglowodanów (na przykład w postaci Grześków), dlatego też warto wziąć pod uwagę swoje nawyki żywieniowe pod kątem tego czy dostarczamy organizmowi odpowiedniej ilości poszczególnych składników odżywczych.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie,

musi Pani sobie uświadomić że słodycze nie są nagrodą ani rekompensatą czy lekiem na stres. Póki co waga nie rośnie ale może to byc tylko kwestią czasu do tego słodycze są bardzo niezdrowe. Proszę w inny sposób odreagowywać stres np. pójśc na siłownie, rower, spacer.
Jeżeli to nie pomoże zalecam wizytę u psychologa póki. Im szybciej Pani zareaguje na problem tym lepiej.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk