Zajady, bolesne zmiany na języku i suchość w jamie ustnej w ciąży

Witam ! Jestem w 35 tygodniu ciąży i od jakiegoś czasu mam problemy z jama ustną - zajady, pojawiające się i znikające szybko kropeczki na języku troszkę bolesne, od 2 dni boli mnie też język. Odczuwam też suchość w jamie ustnej i kilka dni czułam niesmak. Jestem lekko przeziebiona. Robiłam dziś badania krwi i leukocyty są podwyższone do 10.8 podobnie neutrofile są lekko podwyższone o 0.07 od normy. Mam natomiast za niską hemoglobine 10.5 i hematoktyt 33%. Co to może być ? Proszę o pomoc.

Małgorzata Panek

Bez obejrzenia zmian na śluzówce nie można powiedzieć czym one są. Mogą być to pleśniawki. Niedokrwistość w ciąży powinna być leczona, gdyż stanowi ryzyko dla dziecka. Proszę wraz z wynikami badań udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam