Zajście w ciążę w czasie owulacji

Uprzejmie chciałabym zapytać czy do skutecznego zajścia w ciążę może dojść tylko i wyłącznie w dniu owulacji przez kobietę kiedy uwalnia się w jej narządach rodnych jajeczko? Bardzo przepraszam, że o to pytam (być może jest to pytanie infantylne) ale z wykształcenia jestem prawnikiem i nie wiem tego w pełni. Serdecznie dziękuję za otrzymaną odpowiedź. Magda.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Zapłodnienie jest możliwe również gdy do stosunku dojdzie na kilka dni przed owulacją (różnie podają różne źródła ale tak około 5dni przed owulacją -tyle są w stanie być żywotne plemniki w drogach rodnych kobiety ). Pozdrawiam