Zakaz aktywności w początkowym etapie ciąży

Jestem w swojej 1 ciąży , zaszlam naturalnie po 5 miesiącach Ale czas jest spowodowany pewnie tym iż z mężem mogliśmy się starać tylko w weekendy (praca) od początku mam wzorowe wyniki badań , nie miałam żadnych krwawien, upławow, czy infekcji , dziecko z jednej na druga wizytę dobrze się rozwija i rośnie , jednak od samego początku moja lekarka dała mi definitywny zakaz na sex, aktywność fizyczna i kazała zażywać luteine 2x2. Teraz 15 tc nadal podtrzymuje swoje zalecenia.czy to normalne

Lek. Katarzyna Szymczak

Z informacji które Pani przedstawiła wynika że ciąża rozwija się prawidłowo i nie jest zagrożona, czyli mogłaby Pani współżyć. Ale może umknęła Pani jakaś informacja od ginekologa? Może coś z szyjka? Skrócona? Dla pewności porozmawialabym z ginekologiem czy wszystko jest w porządku i czemu ten zakaz współżycia.
Pozdrawiam