Zakaz współżycia w ciąży - czy masturbacja nie zaszkodzi dziecku?

Jestem w 16. tygodniu ciąży i z powodu grzybicy przyjmuję dopochwowo G***. Lekarz zalecił nie współżyć, czy zatem masturbacja w trakcie kuracji jest szkodliwa dla dziecka?

Witam serdecznie!

Abstynencja seksualna zalecana jest każdej parze, u której rozpoznano infekcję narządów płciowych. Powstrzymanie się od współżycia ma na celu całkowite wyleczenie infekcji i niedopuszczenie do nadkażenia.

Jeżeli infekcja grzybicza była jedynym wskazaniem do rezygnacji ze współżycia, to masturbacja nie jest zakazana. Jeżeli jednak rozpoznano u Pani skróconą szyjkę macicy lub inną patologię mogąca prowadzić do porodu przedwczesnego, należy bezwzględnie zrezygnować z każdej formy stymulacji prowadzącej do osiągnięcia orgazmu.

Pozdrawiam