Kobieta , 35 lat Wyniki badań w kierunku chlamydii trachomatis Witam serdecznie! Poproszę o interpretację badan: IgA 60,8 <9,0-ujemny ; 9,0-11,0-wątpliwy ; >11,0 dodatni IgG 144,8 <15,0-ujemny ; 16,0-22,0-atpliwy ; >22,0-dodatni IgM 4,7 <9,0 ujemny ; 9,0-11,0 watpliwy ; >11,0 dodatni Badanie było robione z krwi. Na ile ono jest wiarygodne? Co te wyniki mówią? Czy wczesne zakażenie lepiej się leczy? Ela
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Paweł Baljon 77
Lek. Paweł Baljon Stażysta/Rezydent, Kielce
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie. Na podstawie przedstawionego wyniku można powiedzieć, że mamy do czynienia ze świeżo rozpoznaną choroba. Konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy Chlamydioza – Chlamydioza to jedna z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową. Występuje zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Powoduje uszkodzenie delikatnych struktur narządu płciowego. Może przebiegać przez dłuższy okres w utajeniu, nie dając żadnych objawów klinicznych choroby.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: