Zakażenia w kierunku chlamydii trachomatis

Wyniki badań w kierunku chlamydii trachomatis Witam serdecznie! Poproszę o interpretację badan: IgA 60,8 <9,0-ujemny ; 9,0-11,0-wątpliwy ; >11,0 dodatni IgG 144,8 <15,0-ujemny ; 16,0-22,0-atpliwy ; >22,0-dodatni IgM 4,7 <9,0 ujemny ; 9,0-11,0 watpliwy ; >11,0 dodatni Badanie było robione z krwi. Na ile ono jest wiarygodne? Co te wyniki mówią? Czy wczesne zakażenie lepiej się leczy? Ela

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie przedstawionego wyniku można powiedzieć, że mamy do czynienia ze świeżo rozpoznaną choroba. Konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia.