Zakażenie a badania na obecność HPV

Witam. Moja była partnerka seksualna ma wirusa HPV jest duże prawdopodobieństwo , że też jestem zarażony . Co robić ? Gdzie i do kogo iść ? Robić obowiązkowo badania ? Mam nową kobietę , boję się uprawiania z nią seksu . Proszę o podpowieź

Po pierwsze warto samemu zobaczyć czy sa jakieś zmiany, brodawki etc. Po drugie można iśc do lekarza, który zbada i powie czy wszystko jest ok. Testy można zrobić, jak wyjdzie dodatni to wiadomo że jest wirus, ale jak nie wyjdzie to nie znaczy, że go nie ma. Tak więc testy drogie, a nie zawsze wychodzą.