Zakażenie cewki moczowej?

Witam, mam 32 lata i około miesiąc temu przez kilka dni odczuwałem pieczenie, swędzenie ujścia cewki moczowej. Trwało to kilka dni i w ostatni dzień wystąpił wielomocz a więc bardzo częste oddawanie moczu, zaraz potem objawy ustąpiły. Dodam, że nie było żądnego bólu ani pieczenia przy oddawaniu moczu a lekkie dolegliwości występowały jakiś czas po oddaniu moczu. Nie było też żądnej wydzieliny. Byłem na wizycie u dermatologa, który stwierdził, iż mogło to być zakażenie cewki moczowej bakteriami, które zostały samoistnie wypłukane, nie dostałem żądnych leków oprócz maści, którą stosowałem przez tydzień. Obecnie co jakiś czas przez chwilę odczuwam bardzo lekkie pieczenie, przez powiedzmy kilka godzin i spokój na kilka kilkanaście dni. To powtarza się cyklicznie. Mam również wrażenie, że płyn ejakulacyjny pojawiający się u mnie przy silnym podnieceniu, jest nieco większy objętościowo. Czy powinienem tym się martwić? Czy konieczna jest kolejna wizyta u lekarza a jeśli tak to gdzie powinienem się udać? Czy przed wizytą powinienem wykonać jakieś badania, które pomogą w diagnozie? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam Tomek

Witam serdecznie.

Jest bardzo prawdopodobne, że przyczyną Pana dolegliwości jest infekcja dróg moczowych.
Najlepiej wykonać badanie ogólne moczu i z wynikiem zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.