Zakażenie dróg moczowych a planowanie ciąży

Jestem w 5-tym dniu po owulacji. Staram sie o dziecko, więc mogę być w ciąży. Za wcześnie jednak na testy i bete. Przyplątało mi się jakieś zakażenie dróg moczowych (częste oddawanie moczu, bój i lekkie zabarwienie krwią pod koniec oddawania moczu). Dwa razy już to przechodziłam, pomagała UroFuraginum, wiem że w ciązy nie jest wskazana. Czym się ratować, by nie zaszkodzić maleństwu? Z tego co napisałam może wyglądac, że jestem przewrażliwiona, ale niedawno poroniłam, więc dmucham na zimne.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję wykonać badanie beta hcg z krwi i udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Polecam monoural lub augmentin. Są bezpieczne w leczeniu zaażeń układu moczowego u kobiet w ciąży.