Zakażenie gronkowcem złocistym i rotawirus u dziecka

Witam. Mój 2,5 letni synek pół roku temu złapał rotawirusa. Wylądowaliśmy w szpitalu. Tam od welflonu złapał zakażenie (gronkowiec złocisty) dzień po wyjściu do domu pojawiła się pokrzywka na ciele - leczymy ją do tej pory bez rezultatów. Z ostatnich badań wyszło:EBV VCA IgM dodatni, EBV VCAIEA IgG dodatni, EBV EBNA IgG ujemne; IgE 186 ponadto od pół roku leczymy przewlekłą pokrzywkę. Czy to wszystko jest ze sobą powiązane? Czy to jest mononukleoza? Mamy lek HEVIRAN na 7 dni. Proszę o pomoc!

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, pokrzywka może być związana z alergią, chorobami zakaźnymi czy hematologicznymi. Niestety bez poznania pełnej historii choroby i możliwości zbadania dziecka ciężko ocenić sytuacje. Zalecam wizytę u pediatry. Pozdrawiam