Zakażenie grzybicze prącia drożdżakami Candida

Witam, lekarz stwierdził u mnie zakażenie grzybiczne prącia drożdżakiem Candida. Przepisała triderm na tydzień (stosuję 3 dzień jednak wrażenie jakby zamiast poprawy pogorszenie) po tygodniu mam zmienić na robioną maść z zawartością hydrokortyzolu, gentamycyny, euceryny oraz wody destylowanej. Czy mam powody do obaw?

Jeśli to rzeczywiście Candida (czy był posiew?), to ja bym leczył inaczej. W Tridermie jest co prawda Clotrimazol (środek przeciwgrzybiczy), ale pozostałe dwa składniki (antybiotyk i steryd) są zbędne. A w składzie maści robionej brak jakiejkolwiek substancji przeciwgrzybiczej.
Podsumowując: jeśli nie było posiewu - wykonać, jeśli był i rozpoznanie Candida się potwierdziło, zmienić leczenie.