Zakażenie HPV a szanse na urodzenie dziecka

Witam.Mam 25 lat i jestem po zabiegu leep(26.01.2014) gdyżwyszła u mnie dysplazja średniego stopnia Cin 2 w i hpv 16 i 54. wycinki zostały wysłane do diagnozy niestety były bardzo zniszczone (spalone)i nie nadawały się do diagnozy. Pytanie dotyczy dalszego leczenia i postępowania. Czy wystarczy tylko powtórzyć teraz cytologię i test na HPV. I co dalej z zajeściem w ciążę, na jak długo odłożyć planowanie rodziny? Czy z infekcją HPV można zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.