Zakażenie i martwica skóry po urazie

Dzień dobry, dwa tygodnie temu skaleczylam się nożem (spory ubytek skóry). Po zdjęciu szwów okazało się że do palca wdało się zakażenie (duża ilość ropy) oraz martwica naskórka. Stosuje antybiotyk wg zaleceń (czyli ampułka jakiegoś środka do zastrzyków wylewanq bezpośrednio na gaze). Rana robi się coraz bardziej czarna i opuchnieta. Czy martwica naskórka zejdzie sama? Czy taki sposób stosowania antybiotyku jest wystarczający? Czy powinnam ranę nosić odkryta czy raczej zawiązać ja bandażem? Poz

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udąc się do lekarza chiurga celem kontroli ewentaulnego dalszego postępowania.