Zakażenie pępka po laparoskopii

Pisałam już w sprawie pępka po laparoskopii.Po kontroli okazało się,że faktycznie się "psuje".Od tygodnia z tym walczę-octinsept,woda utleniona,napar z kory dębu,niestety poprawy brak.Lekarz kazał nadal to robić.Po jakim czasie mam zacząć się niepokoić?Czy takie zakażenie może się przenieść do środka? W sensie poza skórę?Dziękuje za szybkie pytanie.

Może proszę spróbować robić opatrunki z betadiną?
W razie niepokojących objawów będzie trzeba udać się do poradni chirurgicznej, aby lekarz obejrzał ranę

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Szanowna Pani - po zabiegu laparoskopii - najczęściej rana po wejściu do brzucha, w okolicy pępka - goi sie zdecydowanie dłużej, często z odczynem ropnym.
Proszę, utrzymać zalecone leczenie - każdego dnia powinno być lepiej. W każdej chwili można jeszcze dodać antybiotyk. Takie zakażenie jest odczynem miejscowym - przy prawidłowym zamknięciu powłok brzusznych - nie ma możliwości infekcji "do środka". Objawy niepokojące - bardzo złe samopoczucie, osłabienie, wreszcie najważniejsze GORĄCZKA - WÓWCZAS, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza operującego.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski