Zakażenie po wycięciu zmiany skórnej na piersi

Witam. Miałam wyciętą zmianę skórną z piersi,rana się otworzyła,podobno wdało się zakażenie.Używam plastrów Granuflex oraz antybiotyk - ostatni tydzień augmentin 875+125, teraz przechodzę na ten 625 (jeszcze 2 tyg).Ale mam dość brania,boli mnie żołądek (biorę osłonowe,ale nic nie daje). Czy mogłabym je odłożyć i używać same plastry?Czy zakazenie jest w stanie samo minąć?Dziekuje za odpowiedź.

Witam. Zależnie ile czasu minęło od wycięcia i zropienia oraz wyglądu rany - mogę jedynie zgadywać iż antybiotyk nie ma już większego wpływu na gojenie = i nie jest potrzebny. Rana samoistnie oczyści się i zagoi. Pod granuflex można położyć na ranę atraumon-ag, lub temu podobny opatrunek albo przykładowo granużel. Mamy wiele możliwości, ale trzeba ocenić ranę. :(

Nie odpowiadam na pytania pacjentów , których nie mogę zbadać , gdyż jestem za poważnym chirurgiem onkologiem , aby zabawiać się w leczenie na odległość W-wa-Poznań NIE ISTNIEJE LECZENIE PRZEZ INTERNET!!! , zż