Zakażenie świerzbowcem a ciąża

Jestem w 30. tygodniu ciąży. Czy zakażenie świerzbowcem psim jest niebezpieczne dla płodu?? Czy leczenie w takim przypadku niesie ze sobą jakieś niebezpieczeństwo?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od zastosowanych leków. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego lub dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. nie sadze żeby miało to wpływ na dziecko.