Zakażenie układu moczowego u dziecka

Witam mam córkę 3,5 roku z nawracającymi zakażeniami układu moczowego. Miała cystrografię mikcyjną, USG jamy brzusznej nerek, badania na chlamydę, ueraplazmę, badanie w kierunku kamicy i wszystkie wyniki prawidłowe. A dziecko wciąz choruje. W tym roku 5 razy wyniki moczu: leukocty 15-20, krwinki czerwone 5-8 (świeże i wyługowane) nabłonki okrągłe płaskie 0-1-3, białko-ślad. Jestem załamana bo w posiewie moczu nic nie wychodzi niepokojącego, lekarze rozkładajce ręce a dziecko choruje.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Do 6 roku życia zakażenie układu moczowego u dziecka wymaga leczenia nawet jeśli nie występują objawy choroby. Warto skonsultować się z pediatrą.