Zakażenie ureaplasma w 19 tygodniu ciąży

W jaki sposób można się zarazić ureaplasma? Jestem w 19 tygodniu ciąży. Dwukrotnie pojawiły się u mnie plamienia. Zrobiłam zalecone badanie: biocenozę i wyszło dodatnie zakażenie ureaplasmą. Lekarz ginekolog wyraźnie dał mi do zrozumienia, że tą bakterią dochodzi do zakażenia wyłącznie poprzez kontakty seksualne. Ja nie miałam żadnych kontaktów seksualnych z innymi mężczyznami. Czy to oznacza, że mój partner mnie zdradza?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Ureaplasma jest patogenem przenoszonym drogą płciową. Zakażenie może przybierać formę przewlekłą, czasem skąpoobjawową więc niekoniecznie u Pani partnera musiały wystąpić objawy zakażenia tą bakterią. Proponuję porozmawiać ze swoim partnerem oraz spróbować namówić partnera na konsultację urologiczną w celu ewentualnego leczenia.