Zakładana plomba na zębie

Miałam u dentysty zakładaną plombę w siódemce. Nie miałam wcześniej żadnych dolegliwości. Po wyjściu z gabinetu siódemka była w porządku, ale rozbolała mnie za to czwórka po tej samej stronie. Teraz boli mnie czwórka(wcześniej nic mnie nie bolało), nie jest to ciągły ból tylko dość częste ukłucia bólu w zębie. Co się stało, że boli mnie ząb, który w ogóle nie był ruszany? O czym to świadczy, czy to przejdzie czy należy coś z tym zrobić?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

to zwykły zbieg okoliczności proszę poprostu zgłosić to lekarzowiu
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Są dwie możliwe odpowiedzi.Albo ząb jest również objęty próchnicą i należy go wyleczyć,albo jest to nadwrażliwość(zazwyczaj okolica przyszyjkowa) po zabiegu leczenia siódemki.W obu przypadkach reakcja ta wynika z podrażnienia przez zabiegi w trakcie leczenia siódmego.Jeśli to tylko nadwrażliwość,to zapewne wystarczy pasta i płyn typu sensodyne.Najlepiej byłoby zgłosić się do lekarza,który leczył siódemkę,aby on ocenił,czy to próchnica,czy tylko nadwrażliwość.Pozdrawiam!

Proszę skontaktować się z lekarzem - być może ten ząb również jest objęty próchnicą. A może pojawiła się nadwrażliwość - może Pani spróbować poradzić sobie z nią sama w domu stosując pastę/płyn do zębów wrażliwych lub udać się do dentysty - on szybko powinien uporać się z problemem.