Zakładanie plomby światłoutwardzalnej

Witam,miesiąc temu dentysta założył mi plombę światłoutwardzalną w szóstce.Ząb boli przy nagryzaniu,nie pomogło spiłowanie ani wymiana plomby na inną na innym podkładzie.Od paru dni mam założony tlenek cynku,za tydzień kolejna wizyta,a ząb dalej boli - lekkie/średnie kłucie przy nacisku tylko na plombę,np. przy jedzeniu.Poza tym ząb nie boli.Co to może być?Bardzo mi dokucza.Dentysta twierdzi,że ubytek nie był głęboki.Pomocy!

Piotr Pilarski

Sugeruję ponowną wizytę u stomatologa być może konieczne będzie wykonanie zdjęcia RTG.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

generalnie bezpośrednio po leczeniu często pojawia się ból przy nagryzaniu, ale nie powinien utrzymywać się tak długo. Bez badania trudno określić przyczynę, proszę postępować wg zaleceń stomatologa.