Zakładanie szwów po ekstrakcji zęba

Dzień dobry! Muszę wyrwać dolną, lewą szóstkę, w której niepoprawnie wykonano leczenie kanałowe. Jest to duży ząb i obawiam się, że może być potem problem z zagojeniem się zębodołu. W związku z tym mam pytanie: czy zszycie rany (od razu po ekstrakcji) uniemożliwi pojawienie się jakichkolwiek komplikacji takich jak np. suchy zębodół? Jeżeli mogą pojawić się jakieś powikłania, nawet po zszyciu, to proszę o ich podanie. Nie chciałabym płacić niepotrzebnie pieniędzy za ten zabieg. Z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od tego jak będzie wyglądała rana po wyrwaniu zęba. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza stomatologa.