Zakładanie wkładki domacicznej a możliwe następstwa

witam mam 30 lat wielokrotnie bylam badana usg dopochwowe nikt nie stwierdzil wad przy zakladaniu wkladki lekarz zrobil usg powiedzial ze ok zalozyl wkladke po zalozeniu zrobil usg i powiedzial ze prawdopodobnie mam macice podwojna dwurozna i ta wkladka nie zda egzaminu czy to mozliwe przeciez ona (zmienia sluz )to co ma jedno z drugim wspolnego i czemu nie dostrzegli tego wczesniej co mam zrobic w tej sytuacji

Aleksander Ropielewski

Stosowanie wkładki domacicznej jest przeciwwskazane w przypadku macicy dwurożnej i do czasu potwierdzenia tej diagnozy wstrzymałbym się z zakłądaniem wkładki (zwiększa się wtedy ryzyko ciąży pozamacicznej).