Zakłopotana dietą

Jestem 16 letnią dziewczyną. Przy wzroście 162cm ważę ok 43kg. Jestem już ponad 2 lata na diecie. Co było moim błędem! Chudłam dosyć szybko, lecz nie zażywałam żadnych wspomagających odchudzanie tabletek itp. Chcę wrócić do normy, przynajmniej do 46 kg. Jednak nadal powraca do mej myśli pytanie: Czy nie utyję z nawiązką, i czy dostanę efekt jojo? Czy mogłaby któraś z Pań odpowiadając mi na mój post odpowiedzieć? Czy po takiej długiej diecie może to nastąpić? Obecnie spożywam produkty pełnoziarniste, sporo owoców, makaron pełnoziarnisty, raz na tydzień danie mięsne, w małych porcjach. Jem 3 posiłki dziennie, przekąski stanowią owoce. Dzienna porcja kcal to ok 1100kcal Proszę o pomoc i odpowiedź na pytanie.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 16,4, świadczy to o niedowadze! Twoja obecna dieta dostarcza Ci zbyt mało kalorii. W Twoim przypadku powinnaś spożywać około 1800 kcal. Aby trochę przybrać na masie ciała wystarczy, że wprowadzisz nawyk zdrowego odżywiania. Co to znaczy przeczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Jeśli nie będziesz spożywała kalorycznych produktów typu fast-foody, słodycze, gazowane i słodkie napoje a także słone przekąski, efekt jo-jo nie powinien wystąpić. Kaloryczność swojego jadłospisu zwiększaj powoli, około 200 kcal na miesiąc i bądź aktywna fizycznie.

Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania i Twój organizm potrzebuje wszystkich składników pokarmowych, aby móc prawidłowo funkcjonować. Dostarczysz ich tylko razem ze zdrową, urozmaiconą dietą. Dieta powinna być zrównoważona, tylko wtedy będzie spełniać swoje cele. Zwróć też uwagę na to, że dieta to nie odchudzanie, ale styl jedzenia na całe życie.

Pozdrawiam.