Zakochałam się bez wzajemności...

Minęło 15 miesięcy i dwa dni, od kiedy go kocham. Próbowałam zagłuszyć tę miłość, ale nie potrafię zapomnieć. To jest moja pierwsza, PRAWDZIWA miłość. Zostało tylko parę miesięcy, później odejdzie ze szkoły. Zmieniłam dla niego wygląd, schudłam 10 kilo. Chciałam zapytać o jego zachowanie. Bardzo mnie drażni to, jaki jest, a mianowicie: omija mnie, nie zauważa, gdy widzi, że się patrzę, peszy się i ucieka. Dziś, gdy stałam z koleżanką, a on z kolegami, patrzył się. O co może chodzić? Czy podoba mu się moja koleżanka, czy co? Naprawdę nie wiem, co mam zrobić. Za długo już zwlekałam z prośbą o pomoc. Proszę, pomóżcie. ;(

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam!

Niestety, trudno jedynie na podstawie Twojego listu odgadnąć, co czuje Twój kolega. Myślę natomiast, że jeśli bardzo zależy Ci na kontakcie z tym chłopcem, spróbuj się z nim zapoznać. Możecie się przecież zakolegować, co pozwoliłoby Tobie przekonać się, jaki jest naprawdę, a przy okazji dasz i jemu szansę poznania siebie. Zastanów się, być może ktoś z Twoich znajomych mógłby Was zapoznać, a może sama poszukasz okazji/sposobu do takiego zapoznania.

Na razie Twoje uczucie dotyczy jego wyobrażenia, a nie jego jako osoby. Może więc warto zdobyć się na odwagę, zaryzykować, aby przekonać się, czy Twój obraz ukochanego jest zgodny z prawdą i czy jest szansa na nawiązanie bliższej relacji?

Nie stroń również od kontaktu z rówieśnikami. Postaraj się otworzyć na nowe znajomości, nie unikaj kontaktu z ludźmi. Skoncentruj się na rozwijaniu swoich zainteresowań. Wspólne pasje łączą ludzi i są okazją do nawiązania ciekawych relacji.

Pozdrawiam serdecznie