Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zakochanie w aktorach i piosenkarzach

Witam, mam 25 lat. Byłam już w kilku związkach, a obecnie jestem samotna. Odkąd byłam nastolatką ciągle zakochuję się w piosenkarzach, aktorach lub postaciach filmowych. Przez kilka tygodni/miesięcy kocham jednego aktora, potem zaczynam kochać następnego. Moje koleżanki mają chłopaków lub mężów i nie obchodzi ich żaden piosenkarz czy aktor i dziwne jest dla nich to, że ja zakochuję się w takich osobach. Czy to normalne i co na to poradzić? Pozdrawiam.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Można być zafascynowanym osobami publicznymi,ale jeśli pała się do nich uczuciem i to blokuje rozwój codziennych relacji z innymi i związków - to nie jest naturalne. Proponuję skonsultować sprawę z psychologiem, gdyż mogą u pani działać pewne mechanizmy psychologiczne, które działają na pani niekorzyść. Pozdrawiam

0

Dzień Dobry Pani,

Fascynacja i zachwyt atrakcyjnymi, sławnymi, a do tego interesującymi Ludźmi jest jak najbardziej w porządku. Natomiast permanentne zakochiwanie trwające aż do teraz może mówić o trudności nawiązania i utrzymania trwalszej relacji partnerskiej. Sugerowałabym terapię psychologiczną, żeby dotrzeć do źródła, co jest powodem, że z jakiegoś powodu koncentruje się Pani na Osobach mało dostępnych.

Życzę Wartościowych Relacji, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy