Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zakochanie w aktorach i piosenkarzach

Witam, mam 25 lat. Byłam już w kilku związkach, a obecnie jestem samotna. Odkąd byłam nastolatką ciągle zakochuję się w piosenkarzach, aktorach lub postaciach filmowych. Przez kilka tygodni/miesięcy kocham jednego aktora, potem zaczynam kochać następnego. Moje koleżanki mają chłopaków lub mężów i nie obchodzi ich żaden piosenkarz czy aktor i dziwne jest dla nich to, że ja zakochuję się w takich osobach. Czy to normalne i co na to poradzić? Pozdrawiam.
KOBIETA, 26 LAT 12 miesięcy temu

Teoria Becka

A. T. Beck jest twórcą teorii poznawczej, która wykorzystywana jest przy leczeniu depresji. Na czym polega wspomniana teoria poznawcza? Na ten temat wypowiada się psychiatra - Agnieszka Jamroży.

Można być zafascynowanym osobami publicznymi,ale jeśli pała się do nich uczuciem i to blokuje rozwój codziennych relacji z innymi i związków - to nie jest naturalne. Proponuję skonsultować sprawę z psychologiem, gdyż mogą u pani działać pewne mechanizmy psychologiczne, które działają na pani niekorzyść. Pozdrawiam

umów wizytę 0

Dzień Dobry Pani,

Fascynacja i zachwyt atrakcyjnymi, sławnymi, a do tego interesującymi Ludźmi jest
jak najbardziej w porządku.
Natomiast permanentne zakochiwanie trwające aż do teraz może mówić o trudności nawiązania i utrzymania trwalszej relacji partnerskiej.
Sugerowałabym terapię psychologiczną, żeby dotrzeć do źródła, co jest powodem, że z jakiegoś powodu koncentruje się Pani na Osobach mało dostępnych.

Życzę Wartościowych Relacji,
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety