Zakochanie w psychologu

Dzień dobry.co powinnam zrobic w takim przypadku iż,zakochałam się w swoim psychologu ale nadal potrzebuje potrzebuję pomocy,i dlaczego zakochuję się w mężczyznach którzy mogli by byc moimi ojcami,on ma 50 lat a ja 24 czy to rozsądne ?czy pacjentka mogła by być ze swoim terapeutą .Bardzo proszę o odpowiedz.pozdrawiam Magda

Mgr Patrycja Stajer

Powinna Pani o swoich uczuciach mówić. Jak rozumiem jest Pani w procesie terapeutycznym i pojawianie się tego rodzaju uczuć jest związane z terapią. Omawianie ich umożliwi Pani przepracowanie tych uczuć. Związek pacjentki i terapeuty nie powinien mieć miejsca właśnie ze względu na rodzaj kontaktu i cel pracy. Myślę, że ujawnianie uczuć pomoże Pani w rozwiązywaniu problemów z którymi zgłosiła się Pani na terapię. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
Sytuacja, o której Pani opowiada powinna być poruszona na najbliższym spotkaniu z psychologiem. Być może będzie to nowy obszar do pracy terapeutycznej - zwłaszcza, że wspomina Pani o zakochiwaniu się w starszych mężczyznach (Być może miała Pani słabe relacje z ojcem? Może czuje się Pani teraz zaopiekowana i bezpieczna? - to tylko hipotezy, które można przemyśleć podczas spotkania z psychologiem).
Pozdrawiam,
Magdalena Rachubińska