Zakola u osiemnastolatka

Witam, mam 18 lat i mam bardzo duże zakola. Zakola zaczęły mi się robić 3 lata temu. Dodam że często mam sucha skórę na czole i na zakolach. Włosy na zakolach mi bardzo szybko wypadają, są one bardzo cienkie. Ojciec ma delikatne zakola, mama nie ma. Jaka jest przyczyna wypadania włosów i jak temu mogę zapobiec?

Witam serdecznie. Ciezko na podstawie kilku informacji mowic o przyczynie Pana problemu. Rodzaj lysienia mozna określić na podstawie trichogramu-polegającego na określeniu procentowej zawartości wlosa w poszczególnych fazach rozwoju. W Pana przypadku wypadanie wlosow moze mieć podloze hormonalne, związane z androgenami. Czasami tylko wypadanie wlosow zwiazane jest z brakami dietetycznymi. Na poczatek prosze uzupelnic swoja diete w produkty bedace zrodlem zelaza,cynku,witamin z grupy B. Sugeruje wizyte u specjalisty dermatologa. Pozdrawiam.