Zakończenie 10-dniowej kuracji lekiem Duphaston i ciągły brak okresu

Ostatnią miesiączkę miałam w styczniu. Ginekolog zalecił lek Duphaston-2 razy dziennie przez 10 dni. Zakończyłam go stosować 10 dni temu, a wciąż miesiączka nie powróciła. Z opinii innych kobiet wynika, że okres wraca już w trakcie stosowania leku lub maksymalnie 7 dni od jego odstawienia. Dlaczego u mnie tak się stało? Za tydzień wyjeżdżam i boję się, że pod wpływem zmiany klimatu mogę dostać krwawienia na wyjeździe, a po tak długiej przerwie spodziewam się, iż będzie ono bolesne i obfite.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.