Zakończenie dawnego związku

Witam Jestem w związku, który niedawno się rozpadł ale wraz z chłopakiem wróciliśmy do siebie. Sytuacja miedzy nami od dłuższego czasu się psuła podejrzewałam pewną możliwość która się teraz potwierdziła, mój chłopak 2 lata temu zakończył 6 letni związek, ale do tej pory nie daje mu to spokoju, nie potrafi do końca zamknąć tamtego etapu życia. On sam nie może sobie z tym poradzić, poprosił mnie o pomoc, ale ja nie wiem jak to zrobić, co Pan o tym sądzi ? Jakie kroki mogę podjąć by go wesprzeć ?

Witam,
Pani może przy nim być, zaoferować mu tyle cierpliwości i ciepła, ile Pani chce, ale to partner jest odpowiedzialny za wykonanie wszystkich kroków do domknięcia tamtej relacji. Niedomknięte drzwi mogą powodować przeciąg, pytanie czy to Pani ma je zamykać. Partnerowi pomoże psychoterapeuta, możecie się także udać razem na terapię dla pary. Pani, niestety, nie może być terapeutą we własnym związku:). Pozdrawiam.

Dzień dobry, moim zdaniem to partner musi sobie poradzić z niedomkniętym związkiem. Nie do końca rozumiem na czym miała by polegać pani pomoc poza czekaniem i byciem cierpliwym. Partner może skorzystać z profesjonalnej pomocy i przepracować zakończenie poprzedniego związku. Pozdrawiam.