Zakończenie leczenia lekiem Gynoflor a starania o dziecko

Witam Czy po zakończeniu leczenia lekiem Gynoflor (6 tabletek) można od razu starać się o dziecko? Czy estriol zawarty w leku nie wpłynie negatywnie na zapłodnienie i dziecko? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie wpłynie, tym bardziej iż powyższy preparat może być stosowany także w czasie ciąży w zależności oczywiście od wskazań. Jeżeli leczenie zostało zakończone warto udać się do lekarza zlecającego powyższe leczenie, aby móc coś więcej powiedzieć.