Zakrapianie oczu Atropiną przy zezie

Moja 1,5 roczna córka ma zeza. okulista zalecił zakrapianie oczu robionym lekiem ATROPINA.przez 10 dni lewe oko przerwa 30 dni i znowu zakrapianie prawego oka przez 10 dni. czytałam że atropina po 20 dniach od otwarcia traci ważność. czy mam sie udać do lekarza po nową receptę po pierwszej serii kropienia?

Aleksander Ropielewski

Niestety należy tak postąpić. Może jednak Pani poprosić o receptę l ekarza POZ.