Zakrwawiony śluz - czy jest jeszcze szansa na ciążę?

Witam!
Dnia 1 stycznia miałam brązowe plamienie na bieliźnie, dzień później pojawiła się miesiączka. Od 5 do 9 dnia cyklu brałam leki stymulujące owulację. 14 stycznia miałam stosunek z mężem, a 15. w podbrzuszu czułam ból, pojawił się także zakrwawiony śluz. Od 19 do 25 dnia cyklu brałam progesteron. 25 stycznia wykonałam już pierwsze badanie beta HCG, jednakże wynik wyszedł ujemny, mniej niż 1,2mlU/ml.
Proszę o odpowiedź, czy jest jeszcze szansa, że jednak jestem w ciąży? Czy wykonanie badania 25 stycznia w moim przypadku nie było zbyt wcześniej?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Z Pani opisu wynika, że wszystko wykonała Pani bardzo dobrze, stosunek odbył się prawdopodobnie tuż przed owulacją, która zaznaczyła się brązowym śluzem i bólem. W dziesięć dni po owulacji test beta HCG powinien już wykryć ciążę, jeśli doszło do zapłodnienia. Dla pewności proszę go jednak powtórzyć po kilku dniach.

Proszę pamiętać, że nawet zdrowe kobiety, nie potrzebujące stymulacji hormonalnej, nie zachodzą w ciążę z dnia na dzień, a zwykle wymaga to dłuższych starań. Dlatego w razie niepowodzenia proszę się nie zrażać, ani nie panikować, tylko w zdecydowany sposób ponawiać próby, a w razie długotrwałych niepowodzeń rozszerzyć diagnostykę niepłodności.

Pozdrawiam serdecznie!