Zakrzepica?

Witam. Czy to może być zakrzepica? Dziś mam wziąć 7 tabletkę antykoncepcyjną Y***. Odczuwam dziwne uczucie pod kolanem, nie jest to silny ból (jeśli można w ogóle nazwać to bólem), boję się, że to może być zakrzepica. Dodam, że mam 18 lat i wysokie ciśnienie. Nie chciałabym odstawiać pigułek po 6. tabletce - czy mogę poczekać do końca opakowania? Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Samo "dziwne uczucie pod kolanem" jest to za mało, by móc rozpoznać zakrzepicę kończyny dolnej. Do typowych objawów należy: ból i obrzęk poniżej miejsca zatkania żyły, ból nasila się przy poruszaniu kończyną - zginaniu stopy, naciskaniu na podeszwę, zaczerwienienie lub zasinienie zajętego obszaru.

W razie podejrzenia zakrzepicy należy, jak najszybciej udać się do lekarza. W razie potwierdzenia rozpoznania, od razu odstawia się antykoncepcję! Ryzyko zakrzepicy wzrasta zwłaszcza u kobiet, które mimo przyjmowania antykoncepcji hormonalnej palą papierosy.

Serdecznie pozdrawiam!