Zakrzepica i inne dolegliwości podczas podróży po Azji

Witam, obecnie podróżuję przez kilka miesięcy po Azji i skończyło się to zakrzepicą - jestem obecnie w szpitalu, ale z powodu lekkiej bariery językowej, chciałam zadać kilka pytać po polsku :) Do choroby doszło prawdopodobnie z powodu korzystania z wielu długodystansowych autobusów, w których spałam, zamiast się ruszać, dodatkowo brałam tabletki antykoncepcyjne zwiększające ryzyko w tej chorobie i wydaje mi się, że piłam za mało wody. Doszło do spuchnięcia nogi w okolicy kostki i w łydce, noga bolała, co uniemozliwiało chodzenie, ale w 4. dniu udałam się do szpitala i wykryto zakrzepicę. Zostaję tu więc przez kilka dni, minimum 5, dostaję zastrzyki i lekarstwa, noszę uciskowe pończochy. Zastanawiam się jednak jakie są konsekwencje przebytej zakrzepicy i czy rozsądne jest kontynuowanie podróży (miałam jeszcze w planie około 2 miesiące przed powrotem do Polski ) . Nie chcę ryzykować zdrowia, jednak wiem, że w rodzinie nikt nie miał zakrzepicy, planuję odstawić tabletki antykoncepcyjne gdy tylko skończę blister (za 2 dni), będę starac się w dłuższych podróżach więcej się ruszać oraz więcej pić ... Słyszałam, że będę musiała zażywac tabletki rozrzedzające krew przez dłuższy czas. Nie wiem jednak czy konieczne będą np. dodatkowe zastrzki, badania po wyjściu ze szpitala? Czy zalecany byłby jednak powrót do Polski czy taki kilkudniowy pobyt w szpitalu tutaj na miejscu aż do wyleczenia wystarczy ?

Szanowna Pani, niestety przedstawiła Pani zbyt mało informacji na temat schorzenia. Jeżeli będzie Pani stosowała się do zaleceń lekarskich po hospitalizacji plus nie wystąpią żadne działania niepożądane to myślę że nie musi Pani bezwzględnie wracać do kraju