Zakrzepica żył głębokich a podróż samolotem

Dzien dobry, Mam zakrzepica zyl glebokich pod kolanem. Na wizycie kontrolnej okazało się ze większośc skrzepow rozpuscila sie ale jeszcze cos tam zostalo. Oczywiście biorę lek Xarelto i będę go brala jeszcze przez 2.5 miesiąca conajmniej. Czy w tej sytuacji moge leciec samolotem ok 1.45? mój lekarz mowil, ze zawsze istnieje ryzyko ale mieszkam i pracuje w UK i bardzo chciałabym tam wrócić. Pozdrawiam serdecznie .

Witam.
Ryzyko istnieje, ale jest ono małe ze względu na ochronne działanie leku, który Pani bierze. Podróż nie jest długa, więc ryzyko też nie jest duże. Pozdrawiam i życzę zdrowia