Zakrzepica żył głębokich a podróże samolotem

Witam, choruje na zakrzepicę żył głębokich biodrowych . Trzy lata temu przeszłam zator ,nadal mam opuchnięta nogę . Codziennie przyjmuje 3/4 tabletki acenocumarol WZF . Kazdego dnia chodzę w rajstopach uciskowych .Zastanawiam się czy w moim stanie bezpieczne są podróże samolotem i wczasy w ciepłych krajach ? Jeżeli tak , to jak powinnam sie tam zachowywać ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest wdrożenie odpowiedniego postępowania terapeutycznego. Proponuję udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Konieczne jest poznanie większej ilości informacji np. na jakim poziomie utrzymywany jest wskaźnik INR? Może być konieczność okresowej zmiany terapii na heparynę drobnocząsteczkową podawaną podskórnie.