Zakrzepica żył głębokich a przebywanie na słońcu i podróże

Witam serdecznie! Mam zdiagnozowaną zakrzepicę żył głębokich powstałą na wskutek unieruchomienia kd (skręcenie stawu skokowo-goleniowego). Wzięłam juz 20 zastrzyków clexane i zaczełam 1xdziennie xarelto 20mg. Czy są jakieś dodatkowe zalecenia do których należy sie stosować albo czego nie należy robić? Czy można przebywać na słońcu? Czy można podróżować jeśli tak to czy są jakieś szczególne wskazania? Z góry dziękuje i pozrdawiam.

Piotr Pilarski

Powinna Pani dbać o dobre nawodnienie. Przebywanie długi czas na słońcu nie jest wskazane. Podczas podróży powinna Pani sobie robić przerwy co 2 godzinny i wstać przespacerować się aby nie siedzieć przez cały czas.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zawsze informować lekarzy, że przyjmuje Pani taki lek, co do przebywania na słońcu każdy powinien go unikać... można podróżować.