Zakrzepica żył głębokich po urazie kończyny górnej

Witam, w zeszłym roku po urazie kończyny górnej doszło u mnie do zakrzepicy żył głębokich. Po ponad roku podczas flebografii stwierdzono, że żyła podobojczykowa jest całkowicie zatkana. Czy rzeczywiście do końca życia pozostają mi leki, kompresjoterapia i renta? Nie ma możliwości leczenia operacyjnego? Po 6 mies leczenia prawie nie było już śladu po zakrzepie, jednak po źle wykonanych badaniach odstawiono mi z dnia na dzień leki i po kilku dniach historia się powtórzyła.

Witam serdecznie, jeżeli doszło do nawrotu zakrzepicy, standardem jest bezterminowa terapia - antykoagulacja. U tak młodej kobiety prawdopodobna jest trombofilia, jako przyczyna zwiększonej krzepliwości krwi (najczęsciej mutacja czynnika V, tzw. czynnik V Leiden - kilka procent Polaków ją ma), zatem proponuję zwrócić się do Poradni Zaburzeń Krzepnięcia (Kraków - Szpital JP II na Prądnickiej lub Klinika na Skawińskiej, Warszawa - Instytut Hematologii), ze skierowaniem lekarza rodzinnego (2 tygodnie przed pobraniem krwi - przejście na heparyny drobnocząsteczkowe podskórnie w dawce leczniczej). Jeżeli się powierdzi - tym bardziej bezterminowa antykoagulacja. Dodatkowo obowiązkowy rękaw uciskowy II' kompresji w ciągu dnia (w przewlekłym obrzęku jest refundowany). O leczenie zabiegowe wewnątrzżylne proponuję zapytać jako eksperta pana doc. Tomasza Urbanka w gabinecie w Katowicach na Drozdów. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec angiolog