Zakrzepy po laserowo usuwanych żylakach

Witam.3 tygodnie temu mialam laserowo usowane zylaki.W miescu zamkniecia zyly zrobil mi sie zakrzep.Lekarz stwierdzil zakrzepowe zapalenie zyl i przepisal zastrzyki do brzucha.Moje pytanie czy to mozliwe ze w miejcu zamkniecia zyly swiatlem moze zrobic sie zakrzep?Co dalej mam robic.Czy takie leczenie wystarczy i nie bedzie tworzyc sie kolejny zakrzep.Prosze o odpowiedz bo bardzo sie martwie.

Witam serdecznie, pytanie czy stwierdził to lekarz wykonujacy zabieg, jeżeli nie - proszę go szybko odwiedzić, jeżeli tak - doszło najpewniej do powikłania zwanego EHIT - Endovenous Heat Induced Thrombosis:
Klasa I – skrzeplina (EHIT) umiejscowiona w układzie powierzchownym w okolicy połączenia odpiszczelowo-udowego lub odstrzałkowo-podkolanowego, nie przechodzi do układu żył głębokich;
Klasa II – skrzeplina przechodzi do układu głębokiego i zamyka mniej niż 50% światła naczynia;
Klasa III – skrzeplina w układzie głębokim zamyka więcej niż 50% światła naczynia;
Klasa IV – skrzeplina całkowicie zamyka światło żyły głębokiej.
Wyjaśnienie zagadnienia powinno być również opisane w formularzu świadomej zgody na zabieg podpisywanym przed leczeniem.
Leczenie to stosowanie heparyny drobnocząsteczkowej podskórnie z częstą kontrolą ultrasonograficzną u lekarza wykonujacego zabieg i regularna kompresjoterapia II stopnia ucisku - do czasu ustąpienia zakrzepicy.
Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog