Zakrzywienie w polu widzenia

Witam. Od pewnego czasu zmagam się z dość dziwnymi dolegliwościami, a mianowicie najbardziej dokucza mi nie wiem jak to nazwać, nazwę to "zakrzywianiem przestrzeni " rzeczy płaskie często wydają się wypukłe, a np drzwi potrafią w oczach zginać się jak banan. Źle odmierzam odległości, coś jest bliżej a tak naprawdę jest dalej lub na odwrót. Piszczy mi w uszach i towazyszy nadcisnienie.Mam 27 lat. jestem matką dwojga dzieci. Dodam że to zakrzywianie nie dzieje codziennie, ale ostatnio często!?

Witam
Przyczyną postrzegania skrzywionego, zniekształconego obrazu
najczęściej jest astygmatyzm. Jednak do stwierdzenia faktycznej
przyczyny Pani zaburzeń widzenia konieczna jest osobista
wizyta u okulisty.
Pozdrawiam serdecznie