Żal po stracie przyjaciółki

Jak pogodzić się z utratą bliskiej przyjaciółki, którą znało się całe życie i traktowało jak siostrę. To tak bardzo boli. Była taka młoda(27lat)Była absolwentką resocjalizacji i pracowała pomagając ludziom uzależnionym od używek, bo znała to z autopsji. A teraz po traumatycznych doświadczeniach już jej nie ma.Życie czasami bywa zbyt brutalne, ona nie zasłużyła na taką śmierć. A osoby które ją skrzywdzili pozostaną bezkarni. Wiem że mogłam coś zrobić, nie daruję sobie tego, bo wiem co ją spotkało

Witam Panią
Pisze Pani o poczuciu winy i ogromnej stracie bardzo bliskiej dla Pani osoby, z pani słów czuć żal i pustkę którą bardzo trudno wypełnić. Zadaje Pani mądre pytanie jak pogodzić się z taką stratą, polecałabym sesje psychoterapii na których mogłaby Pani stopniowo oswajać się z brakiem przyjaciółki, lekarstwem jest też upływ czasu i żałoba.
Anna Suligowska

Ból i żal po stracie, poczucie niesprawiedliwości, rozczarowania i złości są normalnymi, zrozumiałymi uczuciami. Nie może Pani jednak brać na siebie winy czy odpowiedzialności,za śmierć (samobójstwo) przyjaciółki. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa.

Witam,

zachęcam do skonsultowania się z psychoterapeutą. Praca ze specjalistą pozwoli Pani odnaleźć drogę do pogodzenia się z tak wielką stratą, jaką jest utrata bliskiej osoby. Warto odkryć, z czego wynika Pani poczucie winy i jak może Pani przywrócić w sobie równowagę emocjonalną by móc dalej żyć, pielęgnując pamięć o wspaniałej osobie, którą najwyraźniej Pani kochała i podziwiała.
Może także warto rozważyć, co mogłaby Pani zrobić dla innych w hołdzie zmarłej przyjaciółce? Mógłby to być piękny prezent na symboliczne pożegnanie jej. Proszę zdecydować, czy takie działanie mogłoby być dla Pani pomocne..?

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel