Załamanie i brak motywacji w nauce

Jestem studentką politechniki. Kiedyś otrzymywałam dobre wyniki w nauce, a teraz idzie mi strasznie słabo. Jestem załamana. Czuję się beznadziejna i głupia, zaczyna we mnie zanikać motywacja do pracy, uciekam od problemów. Jak uwierzyć w siebie i zmotywować się do bardziej wytężonej pracy?

Witam :) Rozpoczęła Pani kolejny , trudny etap w swoim życiu. W tym okresie u młodego człowieka dochodzi do wielu zmian, przewartościowań . Nie są to jedynie zmiany dotyczący szkoły. To również zmiana dotycząca sposobu życia , uczenia się samodzielności, dotykania " dorosłości" . Towarzyszy temu wówczas często strach i lęk . Wszak do tej pory można było liczyć na wsparcie i pomoc rodziców. Pewnie nadal tak jest, tylko nieco inaczej :) Nie sądzę by Pani problemy miały związek z brakiem możliwości przyswajania wiedzy. Zadania edukacyjne na uczelni wymagają często zmian w sposobie uczenia się. ..... zatem ośmielę się stwierdzić , że stosuje Pani nieprawidłowe techniki uczenia się , a te warto przedyskutować ze specjalistami . Warto również zadbać o równowagę pomiędzy umysłem , ciałem a emocjami. Skutecznym i pobudzającym do działania jest np.: sport. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Marzena Zięba

Proszę skorzystać z pomocy psychologa. Warto, żeby miała Pani jakieś wsparcie, miejsce, gdzie będzie Pani mogła przepracować trudne emocje, czuć się pewniej i swobodniej, poczuć się wartościowo jednostką. Warto także przyjrzeć się temu, skąd bierze się obniżenie nastroju i funkcjonowania- czy coś się wydarzyło ostatnio trudnego? Stresującego? Ważna zmiana? Być może w przeszłości, co teraz z jakiegoś powodu do Pani wróciło?